Tarnobrzeg. Paraolimpijczycy wrócili z Tokio.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sportowcy IKS JEZIORO Tarnobrzeg wrócili z paraolimpiady w Tokio. Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka, tenisiści stołowi na wózkach choć nie przywieźli medali odnieśli sukces. – Z cała stanowczością sukcesem należy nazwać fakt, ze obydwaj po raz drugi wzięli udział  w imprezie o takiej randze. Startowali bowiem także w Rio – powiedział prezes IKS JEZIORO Tarnobrzeg Radek Zięba.

W turnieju indywidualnym Krzysztof Żyłka w klasie czwartej zajął wysokie piąte miejsce. Był zatem o krok od strefy medalowej. Maciej Nalepka w klasie trzeciej zajął dziewiąte miejsce.

W turnieju drużynowym w klasie cztery – pięć ekipie z Polski:  Krzysztofowi Żyłce, Rafałowi Lisowi i Maciejowi Nalepce zabrakło niewiele by wejść do półfinału i zdobyć brązowy medal.

Sportowców IKS-u pomagał w Japonii Feliks Kordyś trener klubowy tarnobrzeskiego klubu, a zarazem trener reprezentacji Polski odpowiadający za tenisistów stołowym na wózkach.

Warto wspomnieć, że z medalami w Tokio wróciła wychowanka IKS JEZIORO Tarnobrzeg obecnie reprezentująca klub Bronowianka Kraków. Karolina Pęk  zdobyła srebro w turnieju indywidualnym w tenisie stołowym, a w drużynie z Natalia Partyką wywalczyła złoto. Dla Karoliny Pęk była to trzecia olimpiada. Ze wszystkich przywiozła w sumie pięć medali.