Tarnobrzeg. Ostatnie pożegnanie Kazimierza Wiszniowskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Trwa ostatnie pożegnanie Kazimierza Wiszniowskiego. Uroczystości pogrzebowe o godzinie 13.00 rozpoczęły się  w kościele ojców dominikanów w Tarnobrzegu.

Kazimierz Wiszniowski był poetą, nauczycielem, w przeszłości kuratorem oświaty, prezesem tarnobrzeskiego Klubu Inteligencji Katolickiej. Przez lata angażował się w życie kulturalne Tarnobrzega, pracował z młodzieżą.

W kościele najpierw odmówiono różaniec. Tuż przed mszą świętą zmarłego żegnały osoby, które Go znały.

Wśród nich był prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

– Pochylony człowiek na swym nieśmiertelnym rowerku. Jakby czegoś, a raczej  kogoś szukał – mówił prezydent.

Wspominał go również, ksiądz Leszek Pachuta, dyrektor Wydawnictwa Diecezjalnego w Sandomierzu.

Kazimierz Wiszniowski był wieloletnim współpracownikiem Radia Leliwa, który towarzyszył naszej stacji od początku jako autor audycji ‚Spotkania’.  Zmarł w minioną sobotę w wieku 78 lat. Zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym ojców dominikanów.

Kazimierz  Wiszniowski był też  założycielem teatru Vox Humana działającego w Tarnobrzegu od 1973 do 1979 roku. W spektaklach, które wyreżyserował między innymi ‚Weselu’, czy ‚Secesji’ grał Andrzej Wilgosz, były długoletni pracownik Tarnobrzeskiego Domu Kultury, miłośnik teatru, który w TDK-u prowadził Teatr Słowa.

– Do Kazimierza Wiszniowskiego zwracaliśmy się Szefie –  dziś w rozmowie telefonicznej wspominał lata licealne Andrzej Wilgosz.

– Był wymagający i precyzyjny. Wiedział czego chce – mówi Andrzej Wilgosz.

Kazimierz Wiszniowski jest autorem tekstów do piosenek „Skaldów”. Za swoją działalność został uhonorowany najwyższym miejskim odznaczeniem przyznawanym rokrocznie ludziom związanym z Tarnobrzegiem „Sigillum Civis Virtuti” – Pieczęcią Cnoty Obywatelskiej.