Tarnobrzeg. Oddział pediatryczny nie przyjmuje pacjentów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Z tarnobrzeskiej pediatrii na oddział zakaźny w Mielcu została przetransportowana nastolatka  z dusznościami i temperaturą. Sytuacja miała miejsce wczoraj. Matka dziewczyny także przebywa na oddziale zakaźnym. Obie kobiety są badane pod kontem zakażenia koronawirusem. Potwierdził dyrektor tarnobrzeskiego szpitala, Wiktor Stasiak.

Oddział Pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu  został zdezynfekowany. Podobnie wszystkie miejsca,  w których przebywała nastolatka.

Personel, który miał styczność  z kobietami został zatrzymany w lecznicy. Taka sytuacja ma potrwać do wyjaśnienia sprawy.

Obecnie oddział pediatryczny  w Tarnobrzegu nie przyjmuje pacjentów. Pozostałe oddziały szpitalne pracują normalnie. Planowe zabiegi są wykonywane, a poradnie przyszpitalne są czynne.

Przypomnijmy na Oddział Pediatryczny Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu w czwartek zgłosiła się matka z szesnastoletnią córką. Nastolatka miała objawy grypopodobne. W czasie wywiadu lekarskiego okazało się, że jej ojciec niedawno wrócił z Niemiec.

Mówi zastępca dyrektora do spraw lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu Krzysztof Stolarski:

Do momentu przyjazdu karetki z Mielca do Tarnobrzega, szesnastolatka była izolowana i monitorowana.

Jak powiedział nam zastępca dyrektora tarnobrzeskiego szpitala – Krzysztof Stolarski, młoda pacjentka opuściła szpital w dobrym stanie.

 

 

 

 

 

.