Tarnobrzeg. Oddział kardiologii tarnobrzeskiego szpitala wznowił działalność.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu wznowił działalność po pandemii COVID-19.

W oddziale kardiologii tarnobrzeskiego szpitala pracuje obecnie czworo specjalistów kardiologów, dwójka specjalistów chorób wewnętrznych i lekarz w trakcie specjalizacji. Na oddziale są 23 łóżka, w tym  pięć przeznaczonych dla pacjentów hospitalizowanych w ramach Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego. Oddział posiada własną nowoczesną salę zabiegową, funkcjonującą w ramach szpitalnego bloku operacyjnego.

Przez lata oddział prowadził leczenie zachowawcze. Od ponad ośmiu lat przeprowadzone jest tu także leczenie zabiegowe. Pacjentom wszczepia się układy wspomagające pracę serca takie jak stymulatory serca i kardiowertery-defibrylatory. Od blisko pięciu lat oferta kliniczna została poszerzona o zabiegi ablacji podłoża arytmii. We współpracy z zespołem Klinicznego Oddziału Kardiologii Z Pododdziałem Ostrych Zespołów Wieńcowych Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pacjentom z zaburzeniami rytmu serca tarnobrzescy lekarze wykonują zabiegi krioablacji balonowej migotania przedsionków oraz zabiegi ablacji z wykorzystaniem prądu o częstotliwości radiowej.

Oddział Kardiologii Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu został uruchomiony w 1997 roku. Dotychczasową działalność kardiologiczną placówki zawieszono na skutek nadejścia pandemii COVID-19. W listopadzie 2021 roku oddział funkcjonował jako oddział covidowy.