Tarnobrzeg. Od młodych. “Życie. Poradnik dla dorosłych”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 “Życie. Poradnik dla dorosłych”, to tytuł publikacji wydanej przez młodzież z tarnobrzeskiego „Hetmana”. Książka jest skierowana do rodziców, opatrzona rysunkami uczniów I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu i komentarzem psycholożki i psychoterapeutki Agaty Kwarciany. W publikacji można znaleźć między innymi wyniki ogólnopolskiego badania dotyczącego dobrostanu emocjonalnego młodzieży.

Treści zawarte w książce mają uzmysławiać dorosłym, z czym na co dzień mierzą się współcześni nastolatkowie.

Mówi współautorka poradnika, uczennica „Hetmana” Maria Wójcik.

Poradnik ma  52 strony. Jego twórcy chcą, żeby dotarł do wszystkich zainteresowanych. Mówi jeden z autorów, uczeń Społecznego LO imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu Kacper Janczy.

W książce szczególną uwagę zwracają ilustracje narysowane przez młodzież. Są proste, ale mają bardzo jasny i dosadny przekaz. – Wystarczyło rzucić temat. Młodzi ludzie podchwycili go momentalnie – mówi psycholożka Agata Kwarciany.

Książka “Życie. Poradnik dla dorosłych”, jest elementem kampanii społecznej „Miło Cię widzieć” realizowanej w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy na temat problemów związanych z psychiką i  pokazanie młodym, że warto szukać  w tej kwestii pomocy. Twórcami  projektu są uczniowie i uczennice „Hetmana”: Kacper Janczy, Zuzanna Świstek, Maria Wójcik, Grzegorz Rawski, Maciej Wolak.