Tarnobrzeg. Obchody Święta Policji

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Awanse na wyższe stopnie, odznaczenia i wyróżnienia dla policjantów. Tak funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu obchodzili dziś swoje święto. Z powodu pandemii uroczystość, którą zorganizowano w Tarnobrzeskim Domu Kultury była skromniejsza niż w latach ubiegłych.

Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinspektor Marek Pietrykowski przypomniał, że wraz z pojawieniem się epidemii koronawirusa funkcjonariusze otrzymali nowe zadania. To choćby kontrola przestrzegania kwarantann i izolacji domowych osób na których został nałożony taki obowiązek. Komendant dodał, że jest dumny ze swoich policjantów i pracowników cywilnych. Podziękował też za współpracę samorządowcom i duchownym.

Gratulacje z okazji Święta Policji przekazał między innymi starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł. Podziękował on funkcjonariuszem za ich codzienną pracę, także w czasie epidemii.

Podczas uroczystości 56 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższe stopnie służbowe. Sześciu policjantów otrzymało go przed terminem jako wyróżnienie za wyjątkowe i sumienne wykonywanie obowiązków służbowych. Przyznano także medale zasłużony policjant i za długoletnią służbę. Odznaczenia te policjanci odbiorą podczas wojewódzkich obchodów Święta Policji w Zaczerniu.