Tarnobrzeg. Obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu obchody Narodowego Święta Niepodległości będą się wiązały między innymi z odsłonięciem Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Uroczystości listopadowe rozpoczną się w niedziele o godzinie 9.30 Mszą Świętą w Kościele Ojców Dominikanów. Po nabożeństwie wierni przejdą pod Pomnik Józefa Piłsudskiego zlokalizowany przy rondzie Juliusza Tarnowskiego. Tam nastąpi odsłonięcie obelisku. Wcześniej głos zabierze przedstawiciel władz miasta. Podczas wydarzenia program artystyczny zaprezentują uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 3 imienia Alfreda Freyera  w Tarnobrzegu. W scenariuszu spotkania znalazł się także apel pamięci i salwa honorowa.  Mówi pełniąca obowiązki prezydenta Tarnobrzega, Anna Pekar.

Tego samego dnia, o godzinie 16.00 na Placu Bartosza Głowackiego odbędzie się inscenizacja patriotyczna pod tytułem „Drogi do Niepodległej”. Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega zaprasza do Zamku Dzikowskiego. Tam o godzinie 17.00 zwiedzanie wystawy „Tarnobrzeskie drogi do Niepodległej.” A o 17.30 wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Mówi dyrektor muzeum, doktor Tadeusz Zych.

A już jutro, 10 listopada o godzinie 9.00 z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości na Strzelnicy Sportowej LOK rozpoczną się Zawody Strzeleckie. Z kolei Tarnobrzeski Dom Kultury również w najbliższą sobotę  zaprasza na koncert „na 100-lecie Niepodległej”. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny.