Tarnobrzeg. O Piasecznie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Marszałek województwa świętokrzyskiego u prezydenta Tarnobrzega. Rozmowy dotyczyły między innymi wyrobiska pokopalnianego „Piaseczno”. Spotkanie odbyło się w ubiegłym tygodniu.

W dyskusji oprócz prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka oraz marszałka województwa świętokrzyskiego Andrzeja Bętkowskiego wzięli udział: członek zarządu tegoż województwa Marek Jońca, dyrektor Kopalni Siarki “Machów” zarządzającej “Piasecznem” Józef Motyka, członek rady nadzorczej kopalni Władysław Stępień, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i kopalni.

W wypełnionym wodą, posiarkowym wyrobisku „Piaseczno”, w gminie Łoniów, pracują pompy utrzymujące stały poziom lustra wody po to, aby nie zalało sąsiednich gmin. Środki na pompowanie są zagwarantowane na mocy ustawy do 2027 roku.

Jak powiedział nam prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, w ocenie uczestników spotkania rekultywacja wyrobiska się zakończyła i musi nastąpić ciąg dalszy najlepiej taki, który nie będzie godził w interesy Tarnobrzega i gmin Łoniów, Koprzywnica, Samborzec. Zdaniem prezydenta, rozmowy na szczeblu wojewódzkim umożliwią przekazanie pomysłów do Warszawy.

Mówi prezydent Dariusz Bożek.

Jedną z propozycji dotyczącą przyszłości wyrobiska „Piaseczno” jest przejęcie go przez Wody Polskie.

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek zapowiedział, że będą organizowane kolejne spotkania w podobnym składzie.