Tarnobrzeg. O bezpieczeństwie nad wodą. Piknik z mnóstwem atrakcji.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

” Kręci mnie bezpieczeństwo nad …wodą” – pod takim hasłem w najbliższy czwartek, 7 lipca, nad Jeziorem Tarnobrzeskim odbędzie się piknik. Organizatorem inicjatywy jest Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00, przy ulicy Żeglarskiej 2.

Spotkanie jest skierowane  zarówno do plażowiczów, mieszkańców Tarnobrzega jak i turystów przebywających w naszym regionie.

W programie wiele atrakcji. Wśród nich:  konkurs plastyczny dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, możliwość obejrzenia sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie policjantów, strażaków, funkcjonariuszy straży ochrony kolei. Będzie pokaz karate, pokaz udzielania pomocy medycznej i plażowy aerobik. Dla wszystkich chętnych przygotowane zostały liczne konkurencje sportowe, w tym przeciąganie liny oraz biegi z wężem strażackim.

Zainteresowani będą mogli obejrzeć wspólne ćwiczenia służb ratowniczych z zakresu ratownictwa wodnego, a także  wziąć udział w konkursach z wykorzystaniem mobilnego miasteczka ruchu drogowego, obejrzeć policyjne patrole konne. Nie zabraknie policyjnej maskotki – „Rysia”. Zabawa potrwa do 14.00.