Tarnobrzeg. Nowy skład rady nadzorczej TTBS.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zmiany w składzie rady nadzorczej Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego dokonał prezydent miasta Dariusz Bożek.  Krzysztofa Strycharza na stanowisku przewodniczącego zastąpił prawnik – Jerzy Pałacki. Miejsce Moniki Porębskiej i Grzegorza Ciszewskiego zajęli tarnobrzeski przedsiębiorca – Marek Oko i Witold Wiśniewski z Tarnobrzega, na co dzień dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.

Mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Przypomnijmy. 50 rodzin już blisko pół roku czeka na mieszkania w nowo wybudowanym  bloku Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Świętej Barbary. Pierwotnie  budynek miał być oddany do użytku na początku sierpnia.

W ostatnich dniach miasto dokonało jednostronnego odbioru końcowego bloku. Jednak klucze do mieszkań i dokumentacje budowy ma w posiadaniu   główny wykonawca inwestycji konsorcjum  firm MarCom i PRIB Tarnów, które nie może dojść do porozumienia  z TTBS-em i miastem w kwestiach finansowych. Oczekuje ostatniej części zapłaty za wybudowanie obiektu. Przedmiotem sporu są około 3 miliony złotych.

Prezes TTBS, Zofia Janiec sprawę nie wydania kluczy i dokumentacji zgłosiła na policję i do prokuratury. Miasto jest gotowe  do tego, aby poręczyć kredyt, który TTBS ma zaciągnąć na spłatę należności wykonawcy. Chce jednak gwarancji, że pieniądze zostaną wypłacone kilkunastu podwykonawcom.

Prezydent Tarnobrzega obecnie wyznacza kolejne spotkania. Na początku przyszłego tygodnia ma rozmawiać z przedstawicielami syndyka – ponieważ jeden z podwykonawców inwestycji ogłosił upadłość. Za dwa tygodnie Dariusz Bożek spotka się z najemcami mieszkań.

Wczoraj odbyło się posiedzenie miejskiej komisji techniczno – inwestycyjnej,  w którym uczestniczył prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek, jego zastępca Mirosław Pluta, prezes TTBS Zofia Janiec oraz przyszli lokatorzy mieszkań w bloku przy ulicy Świętej Barbary.

Fotografia archiwalna