Tarnobrzeg. Nowoczesny i zielony. Taki ma być skwer u zbiegu ulic Kopernika i Sikorskiego. Prace ruszyły.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od lat zaniedbany skwer przy głównym tarnobrzeskim skrzyżowaniu  ma się wkrótce przeobrazić  w urokliwe miejsce. Ma być nowocześnie przy zachowaniu elementów nawiązujących do tradycji. Przystąpiono do inwestycji u zbiegu ulic Kopernika i Sikorskiego.

W ostatnich dniach  z terenu usunięto kilka chorych drzew. Otrzymano na to zgodę marszałka podkarpackiego. Tłumaczy pracownik wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tarnobrzega, Konrad Niedźwiedź.

O rewitalizacje skweru już przed czterema laty mocno zabiegał tarnobrzeski radny, przewodniczący osiedla Siarkowiec, Łukasz Nowak.

Realizowany obecnie projekt  został oparty o modernistyczne formy i geometryczne kształty. Centralnym miejscem skweru będzie zadrzewiony plac z rzeźbą przestrzenną, nawiązującą do patrona ulicy Mikołaja Kopernika. Pozostałą przestrzeń wypełnią alejki spacerowe, uzupełnione grupami bylin i roślin trawiastych. Nie zabraknie  ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych oraz oświetlenia.

Przebudowa skweru, to jeden z trzech etapów rozwoju terenów zielonych w Tarnobrzegu. Program obejmuje rewitalizację przestrzeni spacerowej miasta, która do tej pory pozostawała niezmodernizowana i nie spełniała swoich funkcji wypoczynkowych oraz przyrodniczych.

Inwestycja przy skrzyżowaniu została dofinansowana z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Jej wartość to około 530 tysięcy złotych brutto.

Ostateczny termin zakończenia przedsięwzięcia wyznaczono na lipiec. Z nieoficjalnych informacji wynika, że skwer może być gotowy już w maju.