Tarnobrzeg, Nowa Dęba. Zakłady Chemiczne Siarkopol wspomogą finansowo nowodębski szpital

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Czterdzieści tysięcy złotych wsparcia finansowego trafi do Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie. Darowiznę w takiej kwocie przekażą Zakłady Chemiczne Siarkopol w Tarnobrzegu. Dziś w siedzibie tarnobrzeskiego starostwa powiatowego, które jest organem prowadzącym szpitala podpisana została stosowna umowa.

– Zakłady Chemiczne Siarkopol od lat wspierają różne przedsięwzięcia środowiskowe, a służba zdrowia jest jednym z naszych priorytetów – powiedział prezes przedsiębiorstwa Wiktor Stasiak.

Te pieniądze zostaną wykorzystane na zakup oprogramowania do obsługi opisów badań endoskopowych wykonywanych w naszej poradni – tłumaczy dyrektor szpitala Wiesława Barzycka.

Starosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł wyraził wdzięczność firmom, osobom prywatnym i instytucjom, które wspierają nowodębski szpital, dzięki czemu może on pozyskiwać nowy sprzęt oraz posiadać zabezpieczenie finansowe na bieżącefunkcjonowanie. Jak zaznaczył jest to bardzo istotne, aby placówka świadczyła usługi medyczne na jak najwyższym poziomie.

(Fot. Katarzyna Sobieniewska-Pyłka / Starostwo Powiatowe w Tarnobrzegu)