Tarnobrzeg. Niepełnosprawnej mieszkance potrzebny pies asystent.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Potrzebne wsparcie finansowe na wyszkolenie psa asystenta dla niepełnosprawnej tarnobrzeżanki, Teresy Biało. Do 7 maja trwa zbiórka pieniędzy na ten cel na stronie www.siepomaga.pl.

Teresa Biało od lat zmaga się ze sprzężoną niepełnosprawnością. Porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego, ma słaby wzrok oraz dysfunkcję kończyn górnych. W codziennej egzystencji pomaga jej Nefi – pies asystent. Do jego zadań należą między innymi: podawanie torebki, kluczy, telefonu, upuszczonych przedmiotów. Nefi jest z Panią Teresą już od 8 lat, ciągle w gotowości do pomocy. Wkrótce przejdzie na psią emeryturę.

Jednak pies asystent dla kobiety jest niezbędny. Tłumaczy Jakub Nowak z Fundacji Szansa dla Niewidomych w Rzeszowie.

Wyszkolenie psa asystenta jest kosztowne i przerasta możliwości finansowe Teresy Biało. W lipcu ubiegłego roku uruchomiona została zbiórka na ten cel. Kończy się pojutrze. Do potrzebnych 15 tysięcy złotych brakuje jeszcze około dwóch tysięcy. Cegiełkę może dorzucić każdy. Trzeba otworzyć link www.siepomaga.pl/teresa-bialo i przekazać fundusze.

Warto podkreślić, że Teresa Biało jest członkinią powiatowego koła Polskiego Związku Niewidomych w Tarnobrzegu, przyjaciółką Fundacji Szansa dla Niewidomych.

Po przejściu na psią emeryturę Nefi zostanie przy właścicielce.