Tarnobrzeg. Niebieski pochód. 2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu świętowano Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Organizatorem wydarzeń mających na celu zsolidaryzowanie się  z osobami autystycznymi przygotował tarnobrzeski Zespół Szkół Specjalnych. 

Obchody dnia rozpoczęły się przemarszem ulicami miasta sprzed ZSS przy ulicy Marii Dąbrowskiej na Plac Bartosza Głowackiego. W pochodzie wzięli udział  uczniowie szkoły, dzieci Wczesnego Wspomagania Rozwoju, dyrekcja placówki, nauczyciele i rodzice.  Na placu zaprezentowano program artystyczny i wypuszczono  w powietrze błękitne balony. Kolor niebieski symbolizuje bowiem  Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

W wydarzeniu brał udział prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

– Chcemy być społeczeństwem uświadomionym i tolerancyjnym. Świadczy o tym liczba osób, która dziś postanowiła uczcić z nami Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – powiedział  dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.  Dariusz Chorzępa dodał, że ludzie z autyzmem i ich rodziny najbardziej potrzebują zrozumienia.

Na znak z osobami, które mają autyzm dziś w Tarnobrzegu niektóre budynki użyteczności publicznej zostaną podświetlone na niebiesko, między innymi Urząd Miasta w Tarnobrzegu, kryta pływalnia czy siedziba Zespołu Szkół Specjalnych.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 3 kwietnia  w kościele pod wezwaniem Matko Bożej Nieustającej Pomocy na osiedlu Serbinów, o 9.30 zostanie odprawiona msza święta w intencji osób autystycznych.