Tarnobrzeg. Nad jezioro nie w tym roku.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim trwa realizacja inwestycji o łącznej wartości 23 milionów złotych. W związku z tym, że w ciągu ulic Plażowej i Żeglarskiej prowadzone są roboty budowlane, a równocześnie powstają elementy nowej infrastruktury wprowadzono całkowity zakaz wstępu i wjazdu nad akwen od ulicy Wisłostrada. Prace mają potrwać do maja przyszłego roku.

Fakt wprowadzenia zakazu i groźba mandatu związanego z jego złamaniem wywołała niezadowolenie części mieszkańców regionu spragnionych wypoczynku nad wodą w letnie dni.

Prezydent Dariusz Bożek przekonuje, że robót budowlanych nie dało się zorganizować w sposób umożliwiający jednoczesne plażowanie. – Żaden wykonawca nie weźmie odpowiedzialności za zdrowie i życie ludzi – powiedział prezydent.

Zamknięcie Jeziora Tarnobrzeskiego to utrudnienie dla prowadzących działalność w jego rejonie między innymi: Mariny, LOK-u, wakeparku. Przedstawiciele tych podmiotów wraz z urzędnikami tarnobrzeskiego magistratu usiedli do rozmów i doszli do porozumienia.

Nad Jezioro Tarnobrzeskie można wjechać od strony Ocic i Chmielowa.