Tarnobrzeg. Muzeum zostanie otwarte najwcześniej pod koniec maja.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega z siedzibą w Zamku Tarnowskich w Dzikowie nadal nieczynne. Dyrektor placówki, Tadeusz Zych powiedział, że najwcześniejszy możliwy termin otwarcia muzeum to koniec maja.

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega przygotowuje program stopniowego przywracania pomieszczeń wystawienniczych dla publiczności. Musi on być uzgodniony ze służbami sanitarnymi, tak aby w trosce o bezpieczeństwo umożliwić skorzystanie z oferty ekspozycyjnej muzeum. Ma to związek  z trwającą pandemią koronawirusa.

– Rząd dopuścił ewentualność otwierania muzeów ale reszta spoczywa na barkach organów prowadzących lub zarządzających instytucjami – powiedział dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. Tadeusz Zych dodał, że obecnie nie ma odpowiedzi na wiele pytań dotyczących tego jak miałaby funkcjonować placówka. Ile osób może znajdować się w jednym pomieszczeniu wystawienniczym? Kwestia zapewnienia maseczek dla zwiedzających i przewodników czy przygotowania miejsca sprzedaży. To nie wszystko.

O terminie otwarcia muzeum, dyrekcja placówki będzie informować.