Tarnobrzeg. Młodzież z Hetmana na ratunek pszczołom

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Chcą zapewnić wsparcie pszczołom i popularyzować wiedzę na ich temat. Grupa uczennic z I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu Oliwia Piwińska, Emilia Mikula, Jagoda Babińska, oraz Emilia Kutowicz realizuje projekt ,,Brzęcząca Harmonia”, w ramach tegorocznej odsłony Olimpiady Praktycznej „Zwolnieni z Teorii”.

Mówi Oliwia Piwińska.

Swoją akcję uczennice Hetmana kierują do swoich rówieśników oraz do ogółu młodego społeczeństwa w Tarnobrzegu, ponieważ to właśnie oni w niedalekiej przyszłości będą mieli wpływ to jak będzie wyglądać otoczenie i środowisko naturalne środowisko.

Młodzież uczestnicząca w akcji przygotowała szereg przedsięwzięć. W szkole zorganizowano miodowy kiermasz gdzie można było nabyć oprócz oczywiście miodu także okolicznościowe gadżety. Zebrane pieniądze przeznaczone będą innymi na zakup nasionek roślin miododajnych, które posłużą w akcji ,,Zaproś pszczołę do domu”. Ma ona na celu nasadzanie roślin w przydomowych ogródkach i na balkonach.

To nie koniec przedsięwzięć – mówi Emilia Mikula.

– Chcemy także pomóc pszczelarzom – powiedziała Jagoda Babińska

Emilia Kutowicz podkreśla, że młodzież uczestnicząca w projekcie aktywnie promuje swoje działania w w mediach społecznościowych.

Udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii” to dla uczniów możliwość otrzymania międzynarodowego certyfikatu, a w wielkim finale także szansa na zdobycie złotych i srebrnych wilków za najlepsze projekty społeczne.

Posłuchaj więcej.