Tarnobrzeg. Minęły dwa lata prezydentury Dariusza Bożka.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś mija równo dwa lata od zaprzysiężenia Dariusza Bożka na prezydenta Tarnobrzega.

Dotychczasowy czas prezydentury włodarz określił jako z jednej strony trudny, a z drugiej dobrze rokujący. Dariusz Bożek przyznał, że czuje satysfakcję z faktu, iż w każdym z obszarów, na które podzielił miasto udało się coś zrobić. Miał na myśli Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną, tereny wokół Jeziora Tarnobrzeskiego i centrum wraz ze wszystkimi osiedlami.

-W strefie zmodernizowano dwie ulice: Strefową i Zakładową. Złożone zostały też wnioski na budowę kolejnych dróg – powiedział prezydent Bożek.

Dariusz Bożek uznał za słuszną decyzję o zamknięciu Jeziora Tarnobrzeskiego na jeden sezon i przeprowadzeniu inwestycji w tamtym rejonie nie w dwóch, a w jednym, konkretnym etapie.

-Realizujemy inwestycje w centrum – dodał prezydent.

Dariusz Bożek stwierdził, że dla niego jako prezydenta i historyka bardzo ważne były: uzyskanie możliwości sprowadzenia do muzeum historycznego Kolekcji Dzikowskiej, a także bardziej przyziemne, ale dotyczące bezpośrednio wszystkich tarnobrzeżan obniżenie cen za wywóz śmieci.

Prezydent miasta zaznaczył, iż zdaje sobie sprawę z wielu oczekiwań mieszkańców, dlatego najbliższe trzy lata zamierza traktować nadal w kategorii wyzwania. Cel jaki sobie stawia, to konsekwentny zrównoważony rozwój Tarnobrzega na miarę budżetowych możliwości.

Fot. Arch.