Tarnobrzeg, Mielec. Przejadą rowerem 500 km. W szczytnym celu

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Dominik Siatrak

Po raz kolejny grupa kolarzy z Tarnobrzega i Mielca wyrusza w trasę, aby zebrać pieniądze dla potrzebujących dzieci. Tym razem tarnobrzeżanie Grzegorz Assman, Robert Chrząstek, Arek Szczułko oraz mielczanie Janusz Bańka, Tomasz Szatko i kierowca Krzysztof Węgrzyn w najbliższą sobotę wyruszą z Mielca w kierunku Śnieżki w Karkonoszach. Na rowerach przejadą łącznie 500 kilometrów.

Wszystko po to aby pomóc Mai Watracz z Mielca. Dziewczynka urodziła się z poważnymi wadami. Szansą na normalne życie jest kosztowna operacja w Londynie.

O wyprawie mówi jeden z jej uczestników, tarnobrzeżanin Robert Chrząstek.

Zachęcamy do zakupu naszych kilometrów – dodaje Robert Chrząstek.

Kolarze w trasę wyjadą o 4 nad ranem.

Będzie to już 4 odsłona akcji Kilometry Dla Dzieci. w 2017 roku, kolarze przemierzyli trasę z Tarnobrzega do Elbląga, zbierając pieniądze dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu. Dla tej samej placówki w 2018 roku wyruszyli z Tarnobrzega do Szczecina, pokonując 730 km. W ubiegłym roku w trzy dni pokonali ponad tysiąc kilometrów ze Skopania w gminie Baranów Sandomierski do chorwackiej Rijeki. Dzięki zakupionym kilometrom dla podopiecznych placówki zebrano ponad 12 tysięcy złotych.