Tarnobrzeg. Miasto odświeża relacje z francuskim partnerem.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeg odświeża relacje z partnerem z Francji. Współpraca z Pont-á-Mousson została nawiązana przed około dwiema dekadami. W ostatnich latach przygasła, aż do października 2021 kiedy to delegacja z Tarnobrzega odwiedziła  francuskie miasteczko. W miniony weekend przedstawiciele wspólnoty gmin i miasta Pont-á-Mousson przybyli do Tarnobrzega z darami dla uchodźców wojennych. Goście zwiedzili Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu, Tarnobrzeskie Centrum Seniora, Urząd Miasta, Zamek Tarnowskich w Dzikowie, a także Centrum Wsparcia Uchodźców z Ukrainy w budynku po byłym gimnazjum nr 3.

Zastępca burmistrza Pont-á-Mousson, prezes Stowarzyszenia Solidarności Narodowej i Międzynarodowej Jean Francois Moutet w kontekście sytuacji w Ukrainie mówił o tym, że należy i warto podtrzymywać kontakty.

Prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek zgodził się  z zastępcą burmistrza Pont-á-Mousson, nawiązał przy tym do wizyty we Francji.

Goście z Francji przywieźli do Tarnobrzega cztery tony pomocy humanitarnej i 10 tysięcy euro dla Ukrainy. Zabrali do ponad 3o-sobową grupę  uchodźców wojennych, którzy początkowo znaleźli schronienie przed wojną w Tarnobrzegu.

Fot UM Tbg.