Tarnobrzeg. LO imienia Mikołaja Kopernika z nagrodą za innowacyjne techniki kształcenia.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W warsztatach z nowych technologii wzięli udział nauczyciele i ponad setka uczniów Liceum Ogólnokształcącego imienia  Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Zajęcia miały miejsce w Mobilnym Centrum Edukacyjnym, które stanęło na Placu Bartosza Głowackiego. Skorzystanie  z takiej  atrakcji było możliwe dzięki zdobyciu przez placówkę wyróżnienia w konkursie organizowanym przez Fundacje Rozwoju Edukacji pod nazwą European Language Label.

Nagroda przyznawana jest za projekt językowy wykonywany pod opieką koordynatora w instytucji edukacyjnej. Nauczyciele z LO: Adam Stępiński i Bogusław Lubański razem  z gronem uczniów przez trzy lata realizowali projekt Erasmus+ „Świadkowie II wojny światowej”.

O tym co znajduje się w Mobilnym Centrum Edukacji opowiada koordynator European Language Label, Elżbieta Grymuza przedstawicielka Fundacji Rozwoju Edukacji .

Zdaniem nauczyciela, Adama Stępińskiego nagroda jest bardzo atrakcyjna.

Wręczenie nagrody i certyfikatu European Language Label odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas II Kongresu Rozwoju Systemu Edukacji. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.