Tarnobrzeg. Kwesta na rzecz najstarszej w mieście nekropolii.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

1 listopada odbędzie się  XXII kwesta na rzecz najstarszej w Tarnobrzegu, miechocińskiej nekropolii, Cmentarza na Piaskach z XVIII wieku.

Kwestujących będzie można spotkać przez cały dzień na cmentarzu wojennym, cmentarzu parafialnym ojców Dominikanów oraz cmentarzu parafialnym w Miechocinie.

Wśród blisko 50 osób angażujących się w zbiórkę  są: radni, działacze społeczni, członkowie organizacji, harcerze oraz przedstawiciele tarnobrzeskiego ‚Strzelca’.

Przez lata, podczas kwest zebrano ponad 200 tysięcy złotych. Dzięki tym pieniądzom odbudowano cmentarny mur, zrekonstruowano kaplicę, a także odrestaurowano wartościowe artystycznie nagrobki. Tych najcenniejszych do renowacji pozostało jeszcze ponad dwadzieścia. Tłumaczy inicjator i organizator kwesty,  prezes Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego, Tadeusz Zych.

2 listopada, o godzinie 16.00, na miechocińskiej nekropolii  zostanie odprawiona msza święta za zmarłych w rycie dominikańskim. Po nabożeństwie, tradycyjnie  uczniowie szkoły Podstawowej numer 6  w Miechocinie zaprezentują nawiązujący do Dnia Zadusznego program artystyczny.