Tarnobrzeg: KTS Enea Siarkopol rezygnuje z udziału w w najbliższych rozgrywkach Ligi Mistrzyń

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Iwona Pol

Zarząd Klubu Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg podjął trudną decyzję, iż klub nie będzie uczestniczył w najbliższych rozgrywkach Ligi Mistrzyń w Linzu w dniach 3-8 grudnia 2020. Decyzja została podjęta po długiej i głębokiej analizie oraz konsultacjach ze sztabem medycznym, trenerem jak również z zawodniczkami pierwszej drużyny.

Jak czytamy w oświadczeniu ‘ Organizatorzy turnieju Ligi Mistrzyń w
Linzu w Austrii według naszej wiedzy i przekonań nie są w stanie zorganizować i przeprowadzić zawodów w formule ‘bańki sanitarnej’. W sezonie olimpijskim bezpieczeństwo reprezentantek klubu, które mają w Tokio walczyć o najwyższe cele, jest priorytetem. Dlatego chcemy uniknąć sytuacji jak po zawodach Europa Top 10 w Niemczech, gdy wielu uczestników, nie wyłączając zawodników i trenerów, wróciło do swoich krajów zakażonych koronawirusem; część z nich hospitalizowano’ – pisze w oświadczeniu do mediów Prezes Zarządu Klubu, trener Zbigniew Nęcek.

Klub Tenisa Stołowego Enea Siarkopol Tarnobrzeg chciał wystartować w Lidze Mistrzyń, ale nie na takich warunkach, jak mu zaproponowano.

Poza tym tylko 11 klubów z 16 zgłosiło swój akces, a rozgrywki miały wystartować
przy minimalnej liczbie 12 zespołów.