Tarnobrzeg, kraj. Zatrzymało sześć osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało sześć osób podejrzanych o przestępstwa gospodarcze. Wartość strat w wyniku działania grupy wynosi co najmniej cztery miliony 400 tysięcy złotych. Dodatkowo usiłowano wyłudzić mienie warte ponad półtora miliona. Pokrzywdzonymi działalnością grupy było dziewięć podmiotów gospodarczych, w tym między innymi banki, firmy leasingowe, faktoringowe oraz ubezpieczeniowe. W proceder mogło być zaangażowanych osiem spółek. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Z ustaleń śledczych z Zarządu w Rzeszowie CBŚP wynika, że grupa mogła działać od 2014 do marca 2020 roku na terenie Warszawy i zajmowała się oszustwami, wyłudzeniami kredytów i pożyczek, przywłaszczeniami samochodów, a także praniem pieniędzy. Pokrzywdzonymi działalnością grupy były banki, firmy leasingowe, faktoringowe oraz ubezpieczeniowe. Sprawę nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu.

Zatrzymani podejrzani w wieku od 24 do 66 lat zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu, gdzie łącznie usłyszeli 22 zarzuty. Wszystkie osoby usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i posłużenia się fałszywą dokumentacją. Dodatkowo czterem osobom przedstawiono zarzut prania pieniędzy. Za te przestępstwa może grozić kara pozbawienia wolności do lat 15.