Tarnobrzeg. Kraina bieszczadzkich jezior pod palcami.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie dotyczące publikacji dla słabowidzących i niewidomych, która została poświęcona  krainie bieszczadzkich jezior odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 28 listopada, o godzinie 10.00 w filii numer 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej na osiedlu Serbinów.

Książka powstała w ramach projektu pod nazwą „Turysta z niepełnosprawnością wzroku w krainie bieszczadzkich jezior” realizowanego przez rzeszowski oddział Fundacji Szansa dla Niewidomych.

W publikacji zastosowana została nowoczesna forma druku transparentnego, czyli połączenia powiększonego czarnodruku i brajla. Uzupełnieniem tekstu są zdjęcia niezwykłych miejsc w Bieszczadach. Ponadto ten nietypowy przewodnik zawiera kilka tyflografik, które pozwalają osobom niewidomym i słabowidzącym zapoznać się z zabytkowymi budynkami czy obrazami za pomocą dotyku. Całość uzupełnia mapa przedstawiająca umiejscowienie opisywanych obiektów, po której można podróżować palcem.

Autorem książki jest Elżbieta Markowska – przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Fundacji Szansa dla Niewidomych, specjalista do spraw projektów, tyflospecjalista, autor artykułów do czasopisma i zdjęć do publikacji fundacji, działająca społecznie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Podczas poniedziałkowego spotkania osoby niewidome i słabowidzące z  Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego będą mogły otrzymać bezpłatnie publikację pn. „Kraina bieszczadzkich jezior pod palcami. Publikacja turystyczna dla osób niewidomych i słabowidzących”.  Liczba egzemplarzy jest ograniczona.