Tarnobrzeg. Kosmiczne samochody nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Zjazdy, podjazdy i przeprawy błotne.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Samochody przedzierające się przez przeszkody i  zmodyfikowane tak, że swoim wyglądem przypominają pojazdy kosmiczne będzie można oglądać w najbliższą sobotę, 16 marca, nad Jeziorem Tarnobrzeskim. O Przeprawowych Mistrzostwach PEDDERS H6 organizator mówi, że to rajd jakiego w Polsce jeszcze nie było.

Zawody nad jeziorem to pierwsza z trzech tura przeprawowych mistrzostw PEDDERS H6 odbywających się w Polsce od 5 lat.  Kolejne tury odbędą się  w Brzegu  w województwie opolskim i  w Gminie Łazy w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Każda z rund liczy się do klasyfikacji generalnej.

W sobotę nad akwen przybędzie 38 załóg z całego kraju, między innymi  z Katowic, Rzeszowa, Kielc  czy Tarnobrzega.

W zawodach biorą udział samochody terenowe w trzech klasach: No Limit czyli samochody prawie w całości zmodyfikowane, Advance – samochody częściowo zmodyfikowane i Challange  – auta, które mają przypominać karoserią samochody seryjne.

Pojazdy wystartują w sześciogodzinnym maratonie przeprawowym. Bedą miały do przejechania trzyipółkilometrową pętlę naszpikowaną przeszkodami – po trzy odcinki specjalne dla każdej klasy.

– To warto zobaczyć – mówi organizator przedsięwzięcia Maciej Rachtan  z  Euro Forum Katowice.

Impreza ma charakter otwarty. W bazie rajdu, na polanie nad Jeziorem Tarnobrzeskim będą rozdawane mapki topograficzne kierujące na miejsce zmagań.

Zawody rozpoczną się o godzinie 10.00. Planowane zakończenie wydarzenia – godzina 20.00.