Tarnobrzeg. Konkurs „Śpiewajmy kolędy i pastorałki”.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

To propozycja dla wokalistów i zespołów, a także dorosłych. Do połowy stycznia można przesyłać zgłoszenia na ogłoszony przez Tarnobrzeski Dom Kultury  konkurs kolęd i pastorałek

Konkurs organizowany jest od wielu lat i co roku cieszy się dużą popularnością. Ze względu na pandemie zabrakło ubiegłorocznej edycji. Tym razem odbędzie się trochę zmienionej formie. Oprócz tradycyjnej dziecięcej i młodzieżowej, pojawiła się kategoria dla dorosłych. W tym roku swoje umiejętności będą mogli zaprezentować nie tylko soliści i zespoły wokalne, ale także zespoły wokalno-instrumentalne.

Konkurs ma zasięg powiatowy. Każdy z wykonawców powinien zaprezentować jedną wybraną kolędę lub pastorałkę. Mogą to być utwory znane i popularne, ale także kompozycje własne nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Nie powinny to być utwory o tematyce zimowej. Celem konkursu jest bowiem pielęgnowanie tradycji kolędowania oraz zachęcenie wykonawców do opracowania własnych, współczesnych interpretacji kolęd.

Zgłoszenia są przyjmowane do 14 stycznia 2022. Finał, o ile sytuacja epidemiczna na to pozwoli, odbędzie się 22 i 23 stycznia w sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania na stronie Tarnobrzeskiego Domu Kultury.