Tarnobrzeg. Koncert Noworoczny z udziałem Krzysztofa Michalskiego. Występ młodego wiolonczelisty zgromadził tłumy.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Koncert Noworoczny z udziałem utalentowanego młodego wiolonczelisty z Tarnobrzega, zgromadził tłumy. W środę wieczorem sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnobrzegu wypełniła się po brzegi. Zebrani, którzy usłyszeli muzykę Franza Schuberta, Fryderyka Chopina, czy Piotra Czajkowskiego w wykonaniu 15-letniego wirtuoza nie rozczarowali się. Krzysztofowi Michalskiemu akompaniował krakowski pianista Ireneusz Boczek. Gościnnie zagrała zdolna, młoda wiolonczelistka – Amelia Chmielewska  z Radomia.

Krzysztof Michalski uczy się między innymi pod kierunkiem profesora Henryka Zarzyckiego, który był obecny podczas wczorajszego wydarzenia. – Krzyś jest niezwykle zdolny i pilny. Stara się realizować wszystkie moje sugestie, ale co ważne ma też własny punkt widzenia – mówi maesto Zarzycki.

Krzysztof Michalski ćwiczy grę na instrumencie nawet do ośmiu godzin dziennie. Mimo nauki w dwóch szkołach  ma czas na książkę i spotkania z kolegami. Przyznaje jednak, że muzyka dominuje w jego życiu.

Krzysztof Michalski do tej pory brał udział w wielu narodowych i międzynarodowych konkursach wiolonczelowych. Koncertował jako solista z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w Polsce, Niemczech i Ameryce Południowej. Od 2015 roku jest solistą i koncertmistrzem Orkiestry Talentów przy Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest dwukrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Małopolskiego Funduszu Stypendialnego „Sapere auso”, podopiecznym fundacji Pro Musica Bona oraz stypendystą programu „Młoda Polska 2017”. Na koniec fragment  z wczorajszego koncertu.