Tarnobrzeg. Kolejne medale na koncie zawodniczek Szkoły Tai Chi „Nan Bei Biały Żuraw”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zawodniczki Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei Biały Żuraw” zdobyły medale podczas XXVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu Kungfu. Zawody odbywały się 12 i 13 czerwca w Centrum Sportu Wilanów w Warszawie.

Aneta Sajda wywalczyła złoto za formę 32 z mieczem oraz srebro za formę ręczną Taijiquan 28. Agnieszka Janczara – brązowy krążek za formę obligatoryjną Taijiquan Yang 24. W zawodach debiutowała także Wiesława Kosior prezentując formę Taijiquan Yang 24.

Trenerką w Szkole Tai Chi „Nan Bei Biały Żuraw” jest utytułowana zawodniczka, reprezentantka Kadry Narodowej Jadwiga Sochaj.

Warto dodać, że sportowcy zostali poddani nowemu, bardziej surowemu systemowi oceniania, rekomendowanemu ( w Polsce od niedawna) przez Międzynarodową Federację Wushu.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu. Rokrocznie startuje w nich kilkuset najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji. W tym roku, mimo iż sytuacja epidemiologiczna się poprawiła liczba osób, które brały udział w zmaganiach była mniejsza. Z tego względu połączono część konkurencji ( na przykład tych z bronią krótką – szabla, wachlarz).

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi działa od 14 lat. Przez cały ten czas prowadzone są w niej regularnie treningi dla grup początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.

Fot. główna, od lewej: Agnieszka Janczara, Wiesława Kosior, Aneta Sajda.