Tarnobrzeg. Klub Biegacza „WITAR” świętował czterdziestkę.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeski Klub Biegacza „WITAR” uroczyście świętował 40-lecie swojego istnienia. Spotkanie jubileuszowe odbyło się w minioną sobotę w Restauracji „Fregata”. W wydarzeniu wzięli udział członkowie klubu z prezesem Zenonem Dziadurą i wiceprezesem Adamem Maślanką na czele. Obecni byli także: wicemarszałek Podkarpacia Ewa Draus, prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek i byli prezydenci miasta Norbert Mastalerz i Jan Dziubiński. Nie zabrakło sympatyków „WITAR-u”, przedstawicieli instytucji i osób prywatnych od lat wspierających działalność klubową.

Podczas spotkania wspominano historię organizacji, osiągnięcia zawodników. Wręczono pamiątkowe grawertony i medale zasłużonym dla „WITAR-u”. Zaproszeni goście składali życzenia, gratulacje, przekazywali pamiątkowe upominki prezesom klubu.

Prezydent Tarnobrzega podzielił się informacją o tym, że szefowie Klubu Biegacza „WITAR” prezes – Zenon Dziadura i jego zastępca – Adam Maślanka zostali wyróżnieni srebrną Odznaką „Za Zasługi dla Sportu” , przyznawaną przez ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Prezesi klubu zgodnie twierdzą, że do całkowitego spełnienia brakuje im w Tarnobrzegu stadionu lekkoatletycznego z pełnowymiarową bieżnią. Koncepcja obiektu już jest, o czym wspomniał prezydent miasta. Wicemarszałek Ewa Draus zadeklarowała wsparcie w poszukiwaniu środków finansowych na realizację przedsięwzięcia.

Mówi prezes Klubu Biegacza „WITAR” Zenon Dziadura.

Wiceprezes Adam Maślanka.

Na przestrzeni minionych 40 lat członkowie „WITAR-u” odnieśli wiele sukcesów sportowych.

Jednym z zawodników, dla których klub stał się trampoliną do dalszego rozwijania talentu biegowego był Adam Przybysz, który w szeregi klubu wszedł w 1992 roku, a już rok później przeszedł do zapewniającego lepsze warunki treningowe klubu Krośnianka Krosno. Tam osiągnął spektakularne sukcesy w biegach długodystansowych.

Klub Biegacza „WITAR” w Tarnobrzegu od czterech dekad organizuje Ogólnopolski Bieg Siarkowca. Pomaga też przy organizacji Ogólnopolskiego Biegu Nadwiślańskiego, a od 1997 roku organizuje jedną z nielicznych w Polsce Pielgrzymek Biegowych na Jasną Górę.