Tarnobrzeg. Klasyfikacja maturzystów. „Rolnik” jeszcze przed radą.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W czterech z pięciu tarnobrzeskich szkół ponadgimnazjalnych, które przystąpiły do ogólnopolskiego strajku nauczycieli sklasyfikowano maturzystów. W jednej placówce termin rady klasyfikacyjnej wyznaczono  na dziś ( środa 24 kwietnia), na godzinę 14.00.

W  Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika, klasyfikacja maturzystów została przeprowadzona przed strajkiem. Placówka trwa w proteście. Zajęcia w niej się nie odbywają.

Już podczas  strajku wystawiono oceny maturzystom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 3.  – Udało się zebrać kworum  w radzie – powiedział nam dyrektor  „Budowlanki” . Dziś w szkole część nauczycieli strajkuje, a część nie – dodał Rafał Sawicki.

Przed świętami  w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 zawieszono strajk po to, aby przeprowadzić klasyfikację. Dziś protest w „Prymasówce” jest nadal zawieszony, a lekcje są.

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych imienia księdza Stanisława Staszica nauczyciele nadal strajkują i zajęć nie ma. Na kilka godzin zawieszono protest, żeby mogła się zebrać rada klasyfikacyjna.

Mówi dyrektor „Górnika” Jerzy Stelmach.

Niejasna sytuacja jeżeli chodzi o młodzież przygotowującą się do egzaminu dojrzałości jest w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2. W „Rolniku” pracuje około 30 nauczycieli z czego jedynie dwóch nie strajkuje. Lekcji nie ma. Dziś na godzinę 14.00 został wyznaczony termin rady klasyfikacyjnej. – Ogłoszenie  w tej sprawie wisi od tygodnia. Widnieje również w kalendarzu wydarzeń szkolnych. – Jak będzie zależy od strajkujących – powiedział nam dyrektor placówki Marek Szczytyński.