Tarnobrzeg: Kajakarze w rekordowej obsadzie

Data publikacji: Kategoria: Zamieścił: Dominika Miś

Na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego rozegrano regaty kajakarskie w ramach VII Otwartych Mistrzostw Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa.
– Piękna złota jesień, słońce, temperatura do + 25 stopni przyciągnęły na start ponad 120 zawodniczek i zawodników z 8 klubów. Chociaż były momenty ze wiatr i wysoka fala mocno dały się we znaki startującym. Poza naszą ekipą tradycyjnie na najważniejszych regatach w regionie zameldowali się reprezentanci LTK Fala Lublin, KS Energetyka Gryfino i RKK Rzeszów – informuje prezes KK Jezioro Tarnobrzeg – Małgorzata Kwasek.
Po raz pierwszy w tarnobrzeskich regatach udział wzięły kluby ze Śląskiego Związku Kajakowego tj. UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, MOSM Tychy, UKS 4 Katowice i MKS Czechowice-Dziedzice.
Najczęściej punktującą ekipą okazali się gospodarze z KK Jezioro Tarnobrzeg, sięgając po raz kolejny po puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego w rywalizacji klubowej wyprzedzając na podium ekipy Fali Lublin i Energetyka Gryfino.

W sumie rozegrano 36 biegów w seriach eliminacyjnych i finałowych. Poza zmaganiami w kategoriach dzieci, mlodzików i juniorów młodszych rywalizowali również mastersi, a w kajakach turystycznych ‘rodzic+dziecko’.

Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Prezydent Tarnobrzega – Dariusz Bożek.

Źródło: Kajakarze Tarnobrzeg