Tarnobrzeg. Kabaret jest dobry na wszystko.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu trwają ostatnie przygotowania do premiery spektaklu pod tytułem „Kabaret jest dobry na wszystko”. Międzypokoleniowe przedstawienie zainicjowali uczestnicy Uniwersytetu III Wieku w Tarnobrzegu. Autorem scenariusza spektaklu i jego reżyserem jest rodowity tarnobrzeżanin, krakowski aktor – Jakub Palacz.

Widowisko ukazuje w pigułce historię polskiego kabaretu począwszy od Zielonego Balonika przez Qui Pro Quo i Kabaret Starszych Panów po tarnobrzeski KAKTUSIK.

W programie spektaklu znalazły się między innymi znane kabaretowe piosenki i skecze w wykonaniu zarówno uczestników Tarnobrzeskiego Uniwersytetu III Wieku jak i przedstawicieli młodszego pokolenia.

Praca przy spektaklu integruje. Mówi prezes Uniwersytetu III Wieku w Tarnobrzegu, Krystyna Frąszczak.

Możliwość udziału w inicjatywie to dla zaangażowanych uczestników z jednej strony przygoda, z innej zaś realizacja pasji i wspomnienie młodości. Mówi Jan Palacz, który gra w przedstawieniu.

Spektakl jest elementem projektu o nazwie „Tarnobrzeskie spotkania teatralne” realizowanego w ramach programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę” i Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności. Swój udział w wydarzeniu ma Szkoła Muzyczna Krzysztofa Zwierzyńskiego.

Premiera spektaklu pod tytułem „Kabaret jest dobry na wszystko” odbędzie się 1 lipca o godzinie 18.00, w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa i związanymi z nią obostrzeniami przedstawienie zobaczy ograniczona liczba zaproszonych wcześniej odbiorców.

Twórcy programu są przekonani, że niebawem będą mogli zaprezentować widowisko szerszej publiczności.

Radio Leliwa objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym.