reklama

Tarnobrzeg. Jest dofinansowanie na przebudowę ulicy Orląt Lwowskich.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Umowę na dofinansowanie modernizacji ulicy Orląt Lwowskich w Tarnobrzegu podpisał dziś prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek. Pod dokumentem swój podpis złożyła też wojewoda podkarpacka Ewa Leniart. W spotkaniu zorganizowanym w plenerze, u zbiegu ulic Orląt Lwowskich, Mickiewicza i Siarkowej, wziął udział wiceminister infrastruktury, Rafał Weber. W wydarzeniu uczestniczył dyrektor Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Krzysztof Sopel, a także radni tarnobrzescy: Kamil Kalinka i Andrzej Biernat.

– Dzięki wsparciu rządowemu i wojewódzkiemu w ciągu półtora roku udaje się zrealizować ósmą inwestycję drogową w mieście – mówił prezydent Dariusz Bożek.

Modernizacja ulicy Orląt Lwowskich, odcinka o długości ponad dwóch kilometrów w ciągu drogi powiatowej pochłonie ponad siedem milionów złotych, z czego dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych to przeszło trzy i pół miliona złotych.

Mówi wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart.

-To dobrze, że podkarpaccy samorządowcy tak chętnie korzystają z Funduszu Dróg Samorządowych – powiedział wiceminister, Rafał Weber.

Zakres planowanej przebudowy ulicy Orląt Lwowskich zakłada między innymi wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, położenie nowej nawierzchni, przebudowę oraz budowę chodników i budowę ciągów pieszo-rowerowych, odwodnienie, wykonanie zjazdów z kostki na posesje przylegające do drogi, a także budowę i przebudowę zatok autobusowych i peronów przestankowych.

Roboty mogą się rozpocząć jeszcze w tym roku.