Tarnobrzeg. Inne warunki przyjęć w szpitalu.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Od dziś obowiązują inne warunki wizyt w poradniach specjalistycznych i pracowniach tarnobrzeskiego szpitala. Mówi dyrektor szpitala, Wiktor Stasiak.

 

 

Pracę zreorganizowała Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej przy tarnobrzeskim szpitalu. Prowadzone są tam obecnie jedynie teleporady, a jeśli z rozmowy telefonicznej wynikać będzie, że istnieje konieczność osobistego zbadania, to umówiona zostanie wizyta na konkretną godzinę.

 

Z kolei wszystkie porady pielęgniarskie będą udzielane po wcześniejszej rejestracji  i uzgodnieniu godziny przyjęcia.

 

W przypadku opieki specjalistycznej obowiązuje tylko rejestracja telefoniczna w celu ustalenia możliwości wizyty do danej poradni. Pacjenci wypisani z oddziału szpitalnego, aby ustalić wizytę kontrolną również muszą zarejestrować się telefonicznie.

 

To samo dotyczy pacjentów przyjętych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w trybie pilnym i skierowanych do poradni. W sytuacji kiedy zaistnieje konieczność skorzystania z wizyty u specjalisty pacjent przez rejestrację umówiony zostanie na konkretną godzinę.

 

Istnieje możliwość udzielenia teleporady przez specjalistę w godzinach pracy poradni. Realizacja wizyt w trybie pilnym będzie dopuszczona po skonsultowaniu przez lekarza w gabinecie podczas rozmowy.