Tarnobrzeg. Happening antysmogowy.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Happening  antysmogowy odbędzie się w czwartek w Tarnobrzegu. Do udziału w wydarzeniu, które rozpocznie się o godzinie 10.30 na Placu Bartosza Głowackiego zaproszono reprezentacje szkół i przedszkoli z terenu miasta. Wszyscy zainteresowani tarnobrzeżanie są również mile widziani.

Happening będzie podsumowaniem VII edycji projektu „Razem chrońmy nasze powietrze”. Projekt jest finansowany ze środków Województwa Podkarpackiego i realizowany przez Stowarzyszenie „EKOSKOP” – proekologiczną Organizacja Pożytku Publicznego. Przedsięwzięcie zlecił marszałek Województwa Podkarpackiego przy współpracy z prezydentem Tarnobrzega. Poprzednie kampanie miały miejsce w Rzeszowie, Przemyślu, Nisku, Rymanowie, Krośnie i Dębicy.

Projekt „Razem chrońmy nasze powietrze” ma na celu podniesienie świadomości mieszkańców Podkarpacia na temat źródeł zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływu na  stan naszego zdrowia.

W ramach kampanii we wskazanych szkołach i wybranych klasach zostały zrealizowane warsztaty edukacji ekologicznej. W Tarnobrzegu uczestniczyły w nich dzieci ze szkół podstawowych numer 6, 8 i 11, w szkołach zlokalizowanych na osiedlach podmiejskich, gdzie problem ma największe nasilenie.