Tarnobrzeg. Gwieździsty Orszak Trzech Króli.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Orszak Trzech Króli w najbliższą niedzielę przejdzie również ulicami Tarnobrzega. W tym roku przyświeca mu hasło „Odnowić oblicze ziemi”.  Wydarzenie zainaugurują msze święte o godzinie 9.30 w parafii pod wezwaniem Świętej Barbary. O godzinie 10.00  w kościołach na osiedlu Serbinów i Dzików, o 10.30 w parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla i o godzinie 11.00 w Kościele Ojców Dominikanów.

Około południa pochody z poszczególnych kościołów spotkają się na Placu Bartosza Głowackiego. Tam zaprezentowany zostanie program artystyczny.

Mówi dyrektor szkół katolickich w Tarnobrzegu i koordynator  organizacji Orszaku Trzech Króli w mieście, Joanna Szmuc.

Tego dnia każdy będzie mógł wesprzeć ludzi potrzebujących. Zbiórkę darów organizuje Caritas z Sandomierza. W trakcie orszaku zostaną wystawione kosze na artykuły spożywcze lub chemiczne.

Tradycją tarnobrzeskiego pochodu są „szczodraki”. Drożdżowe bułki wypiekane  przez członków Stowarzyszenia Dolina Smaku w przeddzień i noc 6 stycznia, rokrocznie cieszą się olbrzymim powodzeniem. Tym razem dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie Piotra i Karola Rzepeckich, dwóch niepełnosprawnych chłopców.