Tarnobrzeg. Groźny wypadek w Nagnajowie.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Krajowa dziewiątka w tarnobrzeskim Nagnajowie przejezdna. Zakończyły się czynności służb po zderzeniu dwóch aut w rejonie mostu. W wyniku wypadku poszkodowanych zostało 8 z 12 podróżujących autami osób.

Mówi aspirant sztabowy Rafał Kosior z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu.

Strażacy musieli uwalniać pasażerów  z dwóch samochodów. Ostatni został odwieziony do szpitala po godzinie dziewiątej.

Mówi rzecznik straży pożarnej w Tarnobrzegu młodszy brygadier Jacek Widuch.

Samochodem dostawczym Renault Master jechało trzech mężczyzn, zaś busem Renault Traffic 9 osób w tym trzy kobiety. Pasażerami busa osobowego  byli obywatele Ukrainy podróżujący z Niemiec do Harkowa. Obecnie w szpitalu w Mielcu przebywa kierowca samochodu dostawczego i jedna z kobiet z Ukrainy. Do szpitala  w Sandomierzu został przewieziony także  pasażer  z Renault Master. W szpitalu tarnobrzeskim pomoc otrzymują dwie obywatelki z Ukrainy oraz trzech obcokrajowców.  Cztery  osoby  wyszły z wypadku bez większych obrażeń. O zdarzeniu został poinformowany konsulat Ukrainy, który ma im udzielić wsparcia. Do tego czasu obcokrajowcy mogą liczyć na pomoc w Tarnobrzegu. Mówi naczelnik wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Tarnobrzega Marek Bukała.

Na miejscu wypadku pracowała policja, prokurator i kilka zastępów straży pożarnej  w tym PSP  z Tarnobrzega oraz OSP z Siedleszczan i Skopania.