Tarnobrzeg. Fundacja podsumowała zbiórkę na rzecz Ukrainy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Ponad 10 tysięcy złotych – to wynik zbiórki publicznej którą przeprowadziła Fundacja Ludzie Umiejętności Kultura z Gorzyc. Z tej kwoty zostaną zakupione artykuły które później trafią na wschodnią Ukrainę.

Podsumowanie zbiórki miało miejsce w tarnobrzeskim ratuszu. Tam zebrane pieniądze zostały przeliczone, a wolontariusze, którzy pomogli w zbiórce otrzymali podziękowania.

Jak tłumaczy prezes fundacji Dariusz Bukowski, organizacja od momentu wybuchu wojny stara się wspierać osoby, które pozostałe na Ukrainie. – Mamy tam wielu przyjaciół, z którymi jesteśmy w kontakcie dodaje Dariusz Bukowski.

Fundacja miała wszystkie wymagane zgody do przeprowadzenia zbiórki mówi wiceprezes organizacji Magdalena Wrońska.

W marcu fundacja przekazała Terytorialnej Dobrowolnej Organizacji Obrońców Ukrainy Obwodu Tarnopolskiego i Czortkowa między innymi środki medyczne, śpiwory i materace wojskowe, sprzęt ochrony osobistej oraz namioty dziesięcioosobowe. Cały czas aktywne jest również konto na który wpłacać można dobrowolne datki. Te pieniądze także zostaną przeznaczone na rzecz Ukrainy. Dodatkowo organizacja pomaga także zapewnieniu dachu nad głową osobom, które uciekają przed wojną.