Tarnobrzeg. Finał XVII Konkursu Recytatorskiego „Dziecięce Interpretacje”.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 Finał  XVII Konkursu Recytatorskiego ‚Dziecięce Interpretacje’ odbył się  w sobotę, 30 marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury. 40 uczestników – dzieci i młodzieży ze szkół  z Tarnobrzega i  powiatu tarnobrzeskiego – rywalizowało, o nagrody i wyróżnienia recytując wiersze.

W kategorii klas I – III nagrodzeni zostali: Aleksander Szwarnowiecki i Stanisław Wilczyński, zaś wyróżnieni: Maja Krasowska, Konrad Glica, Szymon Jagusztyn i Maria Śnieżek.

W kategorii klas IV – VI nagrodzeni zostali: Piotr Rudnicki i Izabela Wójcik. Wyróżnienia otrzymali: Marcelina Bilska, Kacper Kowalski i Emilia Mierzwa. W trzeciej kategorii, klas                      VII – VIII wyróżnienia przyznano Zuzannie Garbacz, Mai  Kotulskiej i Kacprowi Maszkowskiemu.

Mówi jeden z jurorów, instruktor teatralny ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli Krzysztof Czubak .

W tym roku zaproponowano dzieciom i młodzieży kilku pisarzy, autorów polskiej literatury, z których dorobku mogły czerpać przygotowując się do wydarzenia. Wśród nich znaleźli się między innymi Stanisław Jachowicz, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim czy Ludwik Jerzy Kern.

Organizatorem konkursu jest tarnobrzeski Dom Kultury.