Tarnobrzeg. Festiwal „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

W Tarnobrzegu, po raz pierwszy odbędzie się Festiwal „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza. Pochodzący z Tarnobrzega, jeden z najbardziej znanych polskich autorów literatury dziecięcej tworzył w XIX wieku. Napisał miedzy innymi wiersz pod tytułem „Chory kotek”.

Organizatorem festiwalu jest Tarnobrzeski Dom Kultury. Mówi Renata Domka z TDK.

Festiwal zostanie przeprowadzony bez względu na sytuacje epidemiologiczną. Organizatorzy przygotowali program w sposób umożliwiający zainteresowanym zaangażowanie   w inicjatywę poprzez internet czy media.

Na początek TDK w ramach przedsięwzięcia zaprasza do udziału w konkursach: teatralnym, plastycznym i literackim. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie www placówki.

W planach festiwalu są także warsztaty, pokazy i inne atrakcje. Obecnie powstaje logotyp festiwalu oraz strona internetowa. Stopniowo będą ogłaszane kolejne wydarzenia i informacje związane ze świętem Stanisława Jachowicza.

Finał Festiwalu „Baśniowy Świat” Stanisława Jachowicza zaplanowano na 29 listopada. Wówczas mają zostać  rozstrzygnięte konkursy i wręczone oryginalne nagrody.

Inicjatywa jest dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.