Tarnobrzeg. Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza – dzień trzeci.

Data publikacji: Kategoria: , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Sobota, to trzeci dzień Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu. Edycja on-line. W imprezie można uczestniczyć za pośrednictwem profilu facebookowego Tarnobrzeskiego Domu Kultury i wydarzenia Festiwal Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu.

Dziś o godzinie 15.00, wiersze, bajki i powiastki Stanisława Jachowicza przeczyta aktor Teatru Współczesnego w Krakowie Marcin Raś. O godzinie 18.00 będzie można posłuchać wykładu doktor habilitowanej Iwony Rusek pod tytułem „Stanisław Jachowicz – nie tylko Chory kotek”. Iwona Rusek jest literaturoznawczyną, autorką scenariuszy słuchowisk pisanych dla Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji.

– Wykład nie będzie miał sztywnej formuły – powiedziała koordynatorka festiwalu, Renata Domka z Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Stanisław Jachowicz, to pochodzący z Tarnobrzega, jeden z najbardziej znanych polskich autorów literatury dziecięcej. Tworzył w XIX wieku. Napisał miedzy innymi popularny wiersz „ Pan kotek był chory i leżał w łóżeczku…”.

Festiwal potrwa do niedzieli. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Tarnobrzeski Dom Kultury, a partnerem Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu.

Warto na bieżąco śledzić profil TDK-u ponieważ w trakcie festiwalu będą się tam pojawiać dodatkowe atrakcje i konkursy.

Patronat medialny – Radio Leliwa.