Tarnobrzeg. Dziś 101 lat kończy Stanisława Kokoszka.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś 101 lat kończy Stanisława Kokoszka. Kobieta od kilku lat przebywa w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Tarnobrzegu.

Kierownik placówki, Barbara Zych mówi o Pani Stanisławie, że jest dumą zakładu. Żałuje, że tak zacnych urodzin nie można w obecnym czasie obchodzić hucznie, ale jak podkreśla będzie uroczyście.

Mówi Barbara Zych.

Pani Stanisława urodziła się 15 maja 1919 roku w Sielcu. Jej nazwisko rodowe to Czech. W wieku 19 lat wyszła za mąż. W listopadzie 1940 roku urodziła jedyną córkę. Razem z mężem przeżyli w zgodzie i miłości 52 lata. Przeżyli II wojnę światową. Potem razem przez ponad 20 lat pracowali w sklepie spożywczym w Sielcu. Następnie sprzedali zabudowania i gospodarstwo rolne. W 1977 roku przenieśli się do córki do Tarnobrzega. Mąż Pani Stanisławy zmarł w 1991 roku. Po 80 roku życia kobieta zachorowała. Choroba trwa 21 lat. Według bliskich długowieczność jubilatki wynika z dobrych genów, zdrowego odżywiania na wsi oraz udanego życia osobistego.

Dziś do seniorki płyną życzenia od córki Heleny, wnucząt prawnucząt, całej rodziny z Tarnobrzega, Sielca, Poznania, z Iralndii i Hiszpanii.