Tarnobrzeg. Dzień Tumbo w szóstce

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

21 listopada obchodzony jest na całym świecie jako dzień życzliwości. I to właśnie przy okazji tej daty odbywa się „Dzień Tumbo”, czyli Dzień Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w Żałobie. O tym jak sobie z nią radzić i jak o niej rozmawiać dowiadywali się dziś uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Tarnobrzegu. Przedsięwzięcie wpisuje się w akcję śmierć oczami dziecka: żałoba – temat tabu – stop samobójstwom’.

Najmłodsi mieli okazję wysłuchać terapeutycznej bajki, którą przeczytał prezydent miasta Dariusz Bożek. W poszczególnych klasach odbywają się zajęcia prowadzone według scenariuszy opracowanego przez Fundację Hospicyjną z Gdańska. – To właśnie tam narodziła się ta akcja, jednak my jako stowarzyszanie pomagające sierotom i dzieciom odrzuconym oraz osamotnionym, chcemy na południu Polski poszerzać cele tej fundacji. Choć temat dotyczy śmierci to dziś wszyscy otaczamy się kolorem pomarańczowym – tłumaczyła koordynatorka akcji Magdalena Zorić.

To akcja bardzo potrzebna uważa nauczycielka Anna Kwiecień.

Ważnym momentem obchodów Dnia Tumbo w tarnobrzeskiej szóstce, było wypuszczenie w niebo przez dzieci pomarańczowych balonów na znak integracji z rówieśnikami, którzy doświadczyli różnych strat w swoim życiu.