Tarnobrzeg. Dzień ratownika WOPR.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dziś (29 czerwca) ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego obchodzą swoje święto.  Plaża, słońce, woda większości kojarzą się z wypoczynkiem. Ratownik wodny  ma to wszystko na wyciągnięcie ręki, ale jego praca sielanką nie jest.

Spokojny dzień nad wodą. – Owszem są takie, ale przeważnie coś się dzieje – mówi WOPR-owiec, pełniący dyżury nad Jeziorem Tarnobrzeskim.  Jurek Dusak dodaje, że szczególnie intensywnie bywa, kiedy gwałtownie zmienia się aura, wypoczywający opuszczają plażę, a na wodzie pozostają Ci, których zmiana pogody zaskoczyła.

Mimo tego, że zawód ratownika wodnego jest trudny, do tego, żeby nim zostać namawia instruktor ratownictwa, kierownik Drużyny Podkarpackiej Wodnego Pogotowia Ratunkowego. – To zawód dobry zwłaszcza dla ludzi młodych – twierdzi  Waldemar Rams.

Na otwarcie sezonu letniego ratownicy czekają  w  gotowości, a ich życzenia co do przebiegu lata mają związek z pogodą ale przede wszystkim dotyczą plażowiczów.

Mówi prezes Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oddział w Tarnobrzegu, Mateusz Bajer.

A życzenia dla ratowników wodnych od Radia Leliwa są takie: niech wszystkie Wasze interwencje mają zawsze pozytywny finał.