reklama

Tarnobrzeg. Dzień Edukacji Narodowej.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się dziś w Tarnobrzegu.  – Dzięki wam nauczyciele nie mamy się czego wstydzić. Możemy być dumni, że nasze dzieci i młodzież są wspaniale przygotowane i osiągają świetne wyniki w nauce – podkreślał  dziś w Tarnobrzeskim Domu Kultury prezydent miasta Dariusz Bożek.

Głos zabrał również naczelnik Edukacji, Zdrowia, Sportu i Kultury Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.  Tomasz Krawczuk  w imieniu pracowników wydziału złożył nauczycielom życzenia ale też dziękował dyrektorom , nauczycielom, pracownikom oraz rodzicom uczniów Szkół Podstawowych numer 3, 4 i 10,  Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołu Szkół numer 2 za cierpliwość, wytrwałość i trud jaki włożyli  podczas zmiany siedzib szkół i remontów budynków oświatowych.

– Jest za co dziękować i z czego się cieszyć – powiedziała do zebranych nauczycieli wiceprzewodnicząca Rady Miasta Tarnobrzega, Bożena Kapuściak.

Nie zabrakło wypowiedzi w zdecydowanym tonie. Mówi tarnobrzeski radny Sławomir Partyka.

Podczas dzisiejszej uroczystości wręczono akty nadania stopni awansu ośmiu nauczycielom mianowanym. 18 nauczycieli otrzymało nagrody prezydenta miasta Tarnobrzega.

Za długoletnią prace jako prezes związku Nauczycielstwa Polskiego w Tarnobrzegu podziękowano Annie Banaszak. Przywitano równocześnie jej następczynię Halinę Stępień.

Spotkanie w TDK- uświetnił występ podopiecznych Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.