Tarnobrzeg. Dyrektorzy szkół skracają lekcje. Powodem jest upał.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Dyrektorzy części tarnobrzeskich szkół skracają godziny lekcyjne. Powodem jest upał.

Dziś,  w czwartek i w piątek uczniowie szkół podstawowych numer 3, 4 i 10, a także Publicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej wyjdą do domu wcześniej. Lekcje zostały skrócone do 30 minut przy zachowaniu planu lekcji. Dyrektor „Czwórki”, Grzegorz Kokoszka podobnie jak inni dyrektorzy swoją decyzje argumentuje troską o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W oficjalnym komunikacie uzasadnia, że fala upałów powoduje  duże nasłonecznienie sal, a co za tym idzie wysoką temperaturę  w pomieszczeniach.

Skrócone lekcje mają także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: „Rolnika”, „Budowlanki”, „Górnika” i Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika. Mówi dyrektor LO, Tomasz Stróż.

Krócej pracuje młodzież w Centrum Kształcenia Praktycznego.  – To decyzja moja przy zgodzie organu prowadzącego czyli Gminy Tarnobrzeg – powiedział dyrektor CKP.  Józef Surowaniec dodał, że młodzi ludzie mają zapewnioną wodę.

Skrócone lekcje mają uczniowie Zespołu Szkół Społecznych numer 1, popularnego „Hetmana”. Sytuacja ma potrwać do odwołania.

Z powodu wysokich temperatur do 14 czerwca, o jedną godzinę został skrócony czas pracy w Urzędzie Miasta Tarnobrzega, z wyłączeniem Biura Obsługi Interesantów, które w sposób niezakłócony obsługuje Mieszkańców w 8-godzinnym systemie pracy.

Na ochłodę.  Na Placu Bartosza Głowackiego właśnie uruchomiona została kurtyna wodna.