Tarnobrzeg. Drugi dzień Zlotu Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zbudowali wioskę nad Jeziorem Tarnobrzeskim  i zamierzają  w niej stacjonować do najbliższego wtorku. Około pół tysiąca zuchów, harcerzy i harcerek od wczoraj bierze udział w  Zlocie Chorągwi Podkarpackiej ZHP.

– Harcerze kochają Bieszczady, ale tym razem chcieliśmy im pokazać północ województwa – mówi harcmistrz Mariusz Bezdzietny, komendant Chorągwi Podkarpackiej Związku Harcerstwa Polskiego.

Wśród uczestników zlotu są zuchy. Najmłodsi druhowie wraz z opiekunami mają swój podobóz i  z zaangażowaniem starają się dorównać starszym kolegom w zdobywaniu wiedzy i umiejętności harcerskich, w tym w śpiewie.

Śpiewała Ewelina z Ostrowa.

Do wtorku harcerze będą uczestniczyć  w modułach: wycieczka, służba, biwakowanie i specjalności. Każdy moduł to zadania, które zostaną postawione przed uczestnikami zlotu. I tak druhów będzie można wypatrzeć między innymi na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego i wokół zbiornika, na  ulicach Tarnobrzega, czy  w różnych instytucjach na przykład w schronisku dla zwierząt w Machowie.   Przewidziano także moduł dotyczący wartości.Dodatkowo, na terenie obozu odbywać się będą zajęcia wieczorne, czyli ogniska, spotkania, gry i śpiewanki.

W niedzielę 11 sierpnia zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dla całego zlotu. Dodatkowa atrakcją będzie  piknik  rodzinny  i  koncert zespołu Luxtorpeda. Tego dnia do zlotu dołączą dzieci ze świetlic podwórkowych działających  w  ramach realizowanego przez chorągiew projektu unijnego.

Więcej o zlocie w materiale poniżej.