Tarnobrzeg. Do wylicytowania jedyny taki kalendarz. Pieniądze pomogą zwierzętom.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Z inicjatywy nauczycielki i uczennicy Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu, powstał kalendarz z kolorowymi rysunkami zwierząt. Pieniądze z jego licytacji zostaną przeznaczone na zakup preparatów odkleszczowych dla psów i kotów z tarnobrzeskiego schroniska w Machowie. Co pięć tygodni Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Chrońmy Zwierzęta”, które prowadzi azyl wydaje na ten cel około dwa tysiące złotych.

Prace, którymi zdobione są poszczególne miesiące kalendarza wykonały uczniowie ze Szkoły Podstawowej numer 4 w Tarnobrzegu, uczestniczące w konkursie matematyczno-plastycznym pod tytułem „Niezwykłe zwierzaki figuraki”. Przedsięwzięcie zainicjowały i przeprowadziły nauczycielka matematyki z „Czwórki”, Katarzyna Małecka oraz Daria Bąk, uczennica VIII klasy tej samej szkoły.

– Istnieje tylko jeden egzemplarz tego kalendarza,chociażby z tego powodu jest on wyjątkowy – mówi prezes „Chrońmy Zwierzęta”, Izabela Płudowska.

Licytacja kalendarza potrwa do 30 kwietnia. Licytować można w komentarzach pod postem o licytacji na stronie facebookowej Stowarzyszenia „Chrońmy Zwierzęta” w Tarnobrzegu.