Tarnobrzeg. Dla Mai i Eryka.

Data publikacji: Kategoria: , , , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Widowisko artystyczne dla dwójki chorych dzieci odbędzie się tuż po świętach w  Tarnobrzegu i Sandomierzu.  Koncerty charytatywne na rzecz tarnobrzeżan, 2,5-letniej Mai  zmagającej się z białaczką limfoblastyczną oraz piętnastoletniego Eryka, który choruje na nowotwór kości, zaplanowano na 27 grudnia w Tarnobrzeskim Domu Kultury i 28 grudnia w hali sportowej przy ulicy Cieśli 2 w Sandomierzu. Początek obydwu wydarzeń o godzinie 18.00. Już jutro akcję zbierania funduszy na leczenie dzieciaków rozpocznie młodzież z Liceum Ogólnokształcącego imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Mówi Bogusław Lubański, który razem z Moniką Stojowską i Moniką Magdą koordynują całe przedsięwzięcie.

Wejść na koncerty będzie można za symboliczną cegiełkę. W trakcie wydarzeń przewidziano mnóstwo licytacji. Mówi Monika Magda.

-Te koncerty oprócz pomocy mają przynieść radość – mówi Monika Stojowska.

Organizację koncertów wspierają samorządy: tarnobrzeski i sandomierski oraz starostwa powiatowe  w Tarnobrzegu i Sandomierzu.

Widowisko „Niepokonani Maja i Eryk” są  kontynuacją inicjatywy „Julka zatańczy”.  Dzięki ubiegłorocznym koncertom Julia Skurska z Sandomierza pojechała z rodzicami do Dallas, przeszła skomplikowaną, poważną i nowatorską operację twarzoczaszki.